Український комітет з відбору кандидатів на премію "Оскар" повідомляє про старт прийому заявок на участь від України.

Український оскарівський комітет оголошує про початок приймання заявок для участі у відборі фільму, який представлятиме Україну в категорії "Міжнародний повнометражний фільм" 99-ї премії "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв і наук.

Зазначається, що до участі у відборі допускаються фільми, що відповідають вимогам Американської академії кінематографічних мистецтв і наук для категорії International Feature Film: https://www.oscars.org/oscars/rules-eligibility

"Перед тим, як подати заявку, просимо ретельно ознайомитися з Особливими правилами для категорії 'Міжнародний повнометражний фільм', особливо з пунктом Шістнадцять. Спеціальні правила для нагороди за Міжнародний повнометражний фільм," - підкреслили в Кіноакадемії.

Далі, після завершення приймання заявок та затвердження Американською академією кінематографічних мистецтв і наук складу Українського оскарівського комітету він розпочне розгляд поданих фільмів.

Щоб взяти участь у відборі, потрібно подати набір документів, що відповідає зазначеному Переліку: https://docs.google.com/document/d/1E7-iJkXZrB-kFh_ETASIkSfhRa-6exhH/edit

У Комітеті повідомили, що приймання заявок триватиме з 30 липня до 19 серпня 2026 року включно.

Як вже було зазначено, 22 січня Американська академія кінематографічних мистецтв і наук представила список номінантів на 98-му церемонію вручення премії "Оскар", і, на жаль, українські фільми не увійшли до цього списку.

Фільм "Порцелянова війна", створений режисерами Бренданом Беллом і Славою Леонтьєвим, не здобув перемоги в категорії "Найкращий повнометражний документальний фільм" на 97-й церемонії вручення премії "Оскар", організованої Американською академією кінематографічних мистецтв.

Стрічка "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова перемогла в номінації "Найкращий повнометражний документальний фільм" 96-ї премії "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв.

У 2019 році Україна представила на премію "Оскар" фільм Нарімана Алієва під назвою "Додому" (Evge). Наступного року, у 2020-му, країна висунула стрічку "Атлантида" Валентина Васяновича (Atlantis). У 2021 році на нагороду претендував фільм "Погані дороги" Наталії Ворожбит. У 2022 році це була стрічка "Клондайк" Марини Ер Горбач, а у 2023-му — "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова. У 2024 році на цю престижну нагороду висунуто фільм "Ля Палісіада" Філіпа Сотниченка.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.