Російські мелодії заполонили пляж: на Львівщині спалахнув новий конфлікт - Новини Твоє місто

Правоохоронці ідентифікували двох жінок і чоловіка, які влаштували гучний прослуховування російськомовних пісень поблизу одного з водойм. Вони збираються притягти їх до адміністративної відповідальності.

У Трускавці на Львівщині поліцейські встановили осіб, які гучно слухали російськомовні пісні у публічному місці. Про це 5 серпня повідомили у поліції Львівської області.

Під час моніторингу соціальних мереж правоохоронці виявили відео, на якому зафіксована суперечка між жінкою та компанією з кількох людей. За даними поліції, конфлікт виник через гучне прослуховування російськомовних пісень.

Подія сталася на пляжі одного з озер у Трускавці Дрогобицького району. На відео видно, що в той момент на території було багато інших людей. Одна з жінок, яка знімала відео, підійшла до компанії та зробила їй зауваження щодо російських пісень.

Компанія спочатку заявила, що це не російська музика, а "іноземна", і додала, що якщо комусь це не до вподоби, то краще піти додому, а також попросила відсторонитися.

Правоохоронці ідентифікували осіб, що мають відношення до правопорушення. Серед них виявилися дві жінки та чоловік, які мають вік від 55 до 70 років і тимчасово мешкають у Дрогобицькому районі.

У правоохоронних органах повідомили, що їх можуть залучити до адміністративної відповідальності.

Правоохоронці також нагадали, що відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України "Про культуру" в Україні діють обмеження щодо публічного виконання та відтворення музичного продукту держави-агресора.

Нагадаємо, що нещодавно на Львівщині виник ще один мовний інцидент. Група людей, відпочиваючи в громадському місці, гучно відтворювала пісні країни-агресора. Коли місцеві мешканці попросили їх вимкнути музику, відпочивальники, які назвалися переселенцями з Донеччини, почали агресивно реагувати, вдаючись до образ та погроз. У зв'язку з цим випадком поліція Львівської області вже розпочала розслідування.

В Львівській області з 2018 року діє рішення обласної ради, яке вводить заборону на публічне використання будь-яких культурних продуктів російською мовою.

Крім того, на території України функціонує Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який накладає обов'язок на використання української мови в громадських сферах та обслуговуванні. Також діє Закон № 2310-IX, який забороняє публічне виконання та трансляцію музичних творів або відеокліпів виконавців, які є або були громадянами Російської Федерації.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.